Блог вихователя Качанової Валентини Олександрівни
середу, 20 березня 2024 р.
вівторок, 27 лютого 2024 р.
Урок - спстереження на тему "Жива і нежива природа"
Мета: знайомити дитину з природою методом спостереження за природними явищами, розрізняти предмети живої і неживої природи, увагу, любов до навколишнього сере- довища.
Хід заняття 1.Привітання
На стіні малюнки ( сердечко, долоньки, фігурки), сам вибирай , як будеш вітатися, торкаючись долонями, вітаємось ( долоньки - кулачки).
2. Дидактична гра "Луна"
3. Спостереження у вікні: Що ти бачиш? ( дерево, квітку, небо, дівчина, людину).
4 . Поняття про "живу" і "неживу " природу ( робота з карточками), до живої відноситься все, що: ародилося, росте, розвивається,диха, живиться, вмирає.
5. Руханка "Я і ти "
6. Вправа "Наклей сині кружечки біля малюнків із зображенням живої природи, а зелені - неживої.
7. Дидактична гра "Жива і нежива природа"
8. Підсумок. Дехто знищує рослини і тварини, забруднює водойми та пвітря.
Люди повинні берегти природу!
суботу, 24 лютого 2024 р.
пʼятницю, 23 лютого 2024 р.
Корекційно - розвиткові заняття з дітьми з РАС
ЯК ШЛЯХ РОЗВИТКУ ПІЗНАВАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ, ЕМОЦІЙНО - ВОЛЬОВОЇ СФЕРИ,
МОВЛЕННЯ,, ПРАЦЕЗДАТНОСТІ, ОСОБИСТИХ ДІЙ.
1. Практичні вправи:
а) розвиток розумової активності, напруга в руках, кисті рук, тілі;
б) Вправа 1. Масаж всього тіла долонями "Дощик", "Човник", "Гусачок";
г) Вправи для долоні і пальців "Закрий - відкрий"; д) Вправи " Музикальні постукування";
в) Впрви " Слухання - шепотіння";
е) Вправи "Водіння очима за предметами.
2. ІНТЕРАКТИВНА ГРА " ЗЛОВИ ЧИСЛО"
ВПРАВИ ДЛЯ ФОРМУВАННЯ УСНОЇ ЛІЧБИ " СТАКАНЧИК", " ВЕСЕЛИЙ СТРУМОЧОК";
ГРА " СКІЛЬКИ", "ПОРІВНЯЙ"
3. КОРЕКЦІЙНЕ ЗАНЯТТЯ З РОЗВИТКУ МОВИ НА ТЕМУ "ОВОЧІ"
ВПРАВА "ЗБЕРИ В КОШИК" , "НАЗВИ ОВОЧІ ПО КОЛЬОРУ"
4. КОРЕКЦІЙНЕ ЗАНЯТТЯ "СВІТ НАВКОЛО ТЕБЕ"
ВПРАВИ ТА ІГРИ З РОЗРІЗНИМИ ФІГУРАМИ, КАРТКАМИ, МАГНІТНИМИ ЦИФФРАМИ І БУКВАМИ